Dicle Koğacıoğlu 2022 Makale Ödülü Başvuruları Başladı.

2009 yılında aramızdan ayrılan Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi ve sosyolog Dicle Koğacıoğlu anısına düzenlenen ödül programı, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi desteğiyle SU Gender tarafından gerçekleştiriliyor.

Bu yıl 13.’sü verilecek Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü, Türkiye üzerine toplumsal cinsiyet odaklı araştırmaları desteklemeyi ve genç araştırmacıları bu konuda teşvik etmeyi amaçlıyor.

Ödül, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile yüksek lisans derecesini son iki yıl içerisinde almış araştırmacılara açık. Gönderilen makaleler anonim olarak, üniversitelerarası bir seçici kurul tarafından değerlendiriliyor. Ödüller her yılın Aralık ayında düzenlenen bir konferans ve törenle kamuoyuna duyuruluyor.

2022 yılında verilecek olan Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü miktarı birincilik için 6000 TL, ikincilik için 4000 TL, üçüncülük için 3000 TL olmak üzere toplam 13.000 olarak belirlendi.

Ödül programı ve başvuru koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak için https://sugender.sabanciuniv.edu/etkinlikler/dicle-kogacioglu-makale-odulu-2022-basvurulari-acildi adresini ziyaret edebilirsiniz.